2017 Askılı Gelinlik Modelleri 

0
289

Gelinlik seçimi bir gelin için hayatındaki açmaya hazırlandığı yeni sayfa için en önemli aşamalardan biridir. Çok fazla sayıda gelinlik modelleri söz konusu olduğundan ve her gelinlik her vücuda adapte olmadığından, bu süreç genelde genç hanımlar için sıkıntı vericidir. Ancak aksine sıkıntı yaratma modundan çıkıp sayısızca modeller arasında bir tanesinin sizin gelinliğiniz olduğunu unutmamak lazım. Bir gelin gelinlik içerisinde rahat hareket etmelidir. Zira bazı gelinler kuaförde giydikleri gelinlikleri gün içerisinde taşımakta ardından bunu nikah sonrası yemek ya da düğünde de devam ettirme durumundadır. Bu sebeple bir gelinlik şık olmakla beraber gelin adayı için rahat da olmalıdır.

Kuşkusuz gelinlik modellerinde her sene bir model ön plana çıkar ve trend olarak açıklanır. 2017 askılı gelinlik modelleri bu sezonun açıklanan trend parçasıdır. Sıradan klasik denilebilen gelinlik modellerinin yanında farklı ve elegan duruşu ile askılı modeller ki, mesela tek askılı seçilen modeller birçok kumaşa ve modele de uyum sağlayabilen özelliktedir. Genelde askılı modellerde dantel ve güpür kullanılarak farklılığa bir nebze de klaslık katılarak hareket kazandırılır. Askılı gelinlikler dantel ve güpür kullanımı yanı sıra taş ve boncuklarla da hareketlendirilebilir. Her mekana ve tarza uygun olan askılı gelinlik modelleri her gelin adayının rahatlıkla bulabileceği seçenekte tasarlanmaktadır.

Askılı Gelinlik Modelleri Kime Yakışır

Gelinlik efsunlu bir giyecektir, her gelin adayına kuşkusuz yakışır. Ancak konu 2017 askılı gelinlik modelleri olunca bazı detaylar dikkate alınmalıdır. Uzun boylu gelin adayları için bu modeller ayrıcalıklı, omuzları geniş ve fazlalıkları olan gelin adayları için bu durum aksidir. Eğer göğüsler büyükse üst bölgeyi dar göstermek adına özellikle tek askılı gelinlikler tercih edilebilir.

Askılı Gelinliklerde Aksesuar Seçimi

Bu tarz gelinlik seçimlerinde aksesuarlar kısıtlıdır. Daha doğrusu kısıtlı davranılmalıdır. Özellikle askılı gelinlik tek askılı olarak tercih edilmişse kesinlikle kolye kullanımı olmamalıdır. Çünkü o bölgede star parça tek askı detayıdır. Bu hiçbir parçayla gölgelendirilmemelidir. Eğer bir kır düğünü ise gelin saçına bir aksesuar yaptırabilir. Diğer mekanlar için ise aksesuarda tercih bileklik ya da küpe üzerine yoğunlaşmalıdır.

Askılı gelinlik modelleri yeni sezonda hayli konuşulacağı, uygulanacağı ve gelin adaylarının özellikle tercih edeceği parça arasında olması beklenmektedir. Gelinlik tasarımcıları bu konudaki tasarımlarını hızlandırmış, 2017 gelinlerini trend yapabilme adına modeller ışık hızıyla artmaktadır. Her şey o güzel ve eşsiz gün için.

2017 Askılı Gelinlik Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Straplez Gelinlik Modelleri 2019 İncelemesi başlıklı yazımızda 2017 Straplez Gelinlik modelleri, 2019 straplez gelinlik modelleri ve Straplez Gelinlik trendleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER