2016 Ofis Dekorasyonu Önerileri Nelerdir?

0
235

Ofisler kurumsal ya da kurumsal olmayan iş yeri sahiplerinin çalışma yaptıkları, misafirlerini kabul ettikleri ve önemli toplantılar gerçekleştirdiği mekânlar olarak tanımlanabilmektedir. 2016 ofis dekorasyonu fikirleri göz önünde bulundurulurken ofisin nasıl bir kitleye hizmet ettiği bilinmeli ve tasarım ona göre yapılmalıdır. Örneğin çocuklara hitap eden bir sektörde çalışılıyorsa ve ofis dizaynı yapılacaksa içerisinde bulunan eşyaların ve seçilecek renklerin buna göre belirlenmesi daha uygun olacaktır. Ofise gelen müşterilerin rahat etmesi de en önemli noktalardan bir tanesidir. Görüşme esnasında müşterilerin ya da arkadaşlarınızın rahat olmayan koltuklar üzerinde bulunması konuşmayı kısa kesmek için çaba göstermelerine ve hemen yanınızdan ayrılmak istemelerine sebep olabilmektedir.

Bu sebeple ofis dizaynı yapılırken sadece mobilyaların görüntülerine değil konfor ve rahatlığına da önem verilmelidir. Görüşmelerin gerçekleştirildiği mekan da iş yeri sahibi ile müşterinin tam karşılıklı olması ve göz temasını engelleyecek tasarımlardan uzak durmaları gerekmektedir. Dekorasyon yapılırken doğru mobilyaların yanı sıra bu mobilyalara uygun aksesuarlar seçilmesi hem ofisin görüntü bütünlüğünün sağlanmasına olanak sağlamakta hem de ofisinize gelen ziyaretçilerin göz zevklerini doyurmaktadır. Dekorasyon yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta aydınlatma olmaktadır. Büyük ve köklü firmalar aydınlatmaya büyük önem vermekte ve genellikle açık renkleri tercih etmektedir. Bunun sebebi daha canlı görüntü ile müşteri zihni etkilenerek hizmet ya da ürün talebini arttırmaktadır.ofis dekorasyonu  önerileri nelerdir

2016 Ofis Dekorasyonu Ve İncelikleri

Mobilya seçimi yapılırken ofisin bulunduğu yere uygun, ofiste uygulanacak olan temaya ve seçilecek mobilyaların modern ya da klasik tarzda mı olacağına karar verilmesi sonrasında alınmalıdır. 2016 ofis dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı ince ayrıntılar vardır. Bu gibi ayrıntılar önemsiz gibi görünse de müşterinin ofis içerisinde kendini rahat hissetmesini sağlayarak yapılan hizmet ya da üretilen ürüne olan talebini arttırmasını sağlamaktadır. Mor, turuncu, kırmızı gibi renkler parayı, özgüveni ve cesareti çağrıştırdığı için sıklıkla tercih edilen renkler arasındadır. Bunun yanında ofis içerisinde yapılan işe ya da üretim yapılıyorsa fabrika ya da atölyeye ait fotoğraflar bulunması müşteride olumlu bir izlenim oluşmasına olanak sağlamaktadır. Bunların yanında diğer ayrıntılar şöyle sıralanabilmektedir:

  • Masa, sandalye, dolap ve mobilyalar fazla yer kaplamayacak şekilde tasarlanmalı ve rahatça hareket edebilme özgürlüğü sağlamalıdır.
  • Ofis mobilyalarının seçimi yapılırken ev dekorasyonunda kullanılan abartılı ayna ve aksesuarlardan kaçınılmalı daha sade ve şık olmasına özen gösterilmelidir.
  • Ofis aydınlatması seçilirken beyaz renklerin tercih edilmesi hem ofise gelen müşteri ve ziyaretçilerin göz yorgunluğunu önlemekte hem de daha rahat bir çalışma alanı sağlanmaktadır.klasik ofis dekorasyonu

Home Ofis Dekorasyonu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Home ofis hazırlama süreci oldukça önemli bir süreçtir. Çünkü çalışmaların yapılacağı ofisle aile ile vakit geçirilen ev aynı çatı altında yer almaktadır. Home ofis hazırlanırken ofisin olabildiğince evin ortak kullanım alanından uzak olması hem diğer aile bireylerinin hem de ofiste çalışmalarını sürdürecek kişinin daha rahat olmasını sağlamaktadır. Home ofis dekorasyonu yapılırken ofis olarak kullanılacak bölümün mobilyalarının normal ofis gibi olması ve ev mobilyaları tarzından uzak olması gerekmektedir. Dekorasyon yapılırken dikkat edilmesi diğer noktalar şöyle sıralanabilmektedir:

  • Ofis olarak kullanılacak odanın en sessiz ve en sakin odası olmasına özen gösterilmelidir.
  • Ofise herhangi bir odanın bir bölümü yerine tam olarak bir oda ayrılmalı ve iş için gerekli bütün eşyalar bu oda içerisinde toplanılmalıdır.
  • Ofis ruhunun bu oda içinde kendini belli etmesi çalışma performansını arttıracağı için bu noktaya özen gösterilmelidir.
  • Aydınlatma için normal ofislerde ki gibi spot ışıklardan faydalanılması gerekmektedir.home ofisli ofis dekorasyonu

Bir önceki makalemiz olan 2016 Mutfak Dekorasyonu Önerileri başlıklı yazımızda 2016 Mutfak dekorasyon, Mutfak dekorasyon önerileri ve mutfak dekorasyonu hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER