Kına Gecesi Kıyafetleri Ve Kına Aksesuarları

Kına Gecesi Kıyafetleri Ve Kına Aksesuarları

Kına Gecesi Kıyafetleri Ve Kına Aksesuarları başlıklı yazımızda hint kıyafetleri kına gecesi, kına gecesi kıyafetleri tesettürlü, kına gecesi nedime kıyafetleri, osmanlı kına gecesi kıyafetleri, kına gecesi yöresel kıyafetleri hakkında bilgiler vereceğiz. Ayrıca kına elbiseleri, kına abiyesi gibi kına kıyafeti detayları vereceğiz.

Geçmişte her yörenin kendisine göre kına kıyafeti bulunmaktaydı. Oysaki günümüzde yöresel kına gecesi kıyafetleri dışında dünyanın her tarafından kına kıyafeti kullanılmaktadır. Şimdilerde kına geceleri hem kına yakma törenleri hem de bekarlığa veda partilerinden oluşmaktadır.

Kına Gecesi Kıyafetleri Ve Kına Aksesuarları

Bindallı kaftan; Bindallı modeli kına için kullanılan geleneksel kıyafetlerimiz arasında sayılabilecektir. Eğer gündelik hayatınızda ağır elbiseler giymeye alışık değilseniz kına gecesinde giyeceğiniz bindallı kaftan size sıcak gelmeyebilir. Bunun yerine modern kına gecesi kıyafetleri, kına gecesi abiyeleri, veya kına elbisesi modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz.

Kina Elbisesi

Kırmızı veya koyu bordo bindallı modelleri vazgeçilmez renk tercihiniz olmalıdır. 2021-2022 kına elbiseleri binlerce seçenekten oluşmaktadır.

Yeni sezon kına gecesi kıyafeti arasında hürrem bindallı modelleri, kabarık kına gecesi kıyafetleri, vildanlık modelleri, osmanlı kaftan modelleri, eski bindallı modelleri, pelerin bindallı, kadife bindallı ve tesettür bindallı modelleri ve daha pek çok seçenek bulunmaktadır.

Ayrıca arnavut kına gecesi kıyafetleri, hint kına gecesi kıyafetleri ve boşnak kına gecesi kıyafetleri de incelenebilir. Osmanlı kına gecesi kıyafetleri seçenekleri arasında ise mihrimah sultan kına gecesi kıyafetleri, kına gecesi kıyafetleri hürrem ve hatice sultan kına gecesi kıyafetleri seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tıpkı gelinlik modellerinin çokluğu gibi kına gecesi kıyafetleri de her zevke hitap edebilecek seçenekleri içinde barındırmaktadır.

kına kıyafeti seçimi

En Güzel Kına Gecesi Kıyafetleri

Kına için bindallı çeşitleri kına gecelerin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Lakin son zamanlarda biraz daha az kullanıldığı gerçeği de mevcuttur.

Bindallıya benzeyen göz alıcı kırmızı kına elbisesi daha çok kullanılmaktadır. Kırmızının, bordonun her tonuna rastlayabileceğimiz yeni model kına kıyafetleri yer almaktadır. Kırmızı elbise üstüne bindallı başı da takılmaktadır.

Kına gecesi saç aksesuarları ve kına aksesuarı çok çeşitli olup seçenek şansınız oldukça çoktur. Bazı kına gecesi konseptlerinde misafirleri karşılarken ve kına yakılırken bindallı kaftan veya yöresel kına gecesi kıyafetleri giyildikten sonra, oyun havasına geçildikten sonra kına gecesi abiyeleri kullanılmaktadır.

Kına gecesi kıyafeti

Kına gecesi kıyafeti

Kına gecesi konusunda belli bir standart olduğu da söylenemez. En güzeli hayallerinizdeki kadar güzel bir gece geçirmenizdir.

Kına Elbisesi Nasıl  Olmalı?

Kına gecesi için elbise nasıl olmalı; Kırmızı kına elbise modeli en çok kullanılan kına elbiseleri arasında yer almaktadır.  Kırmızı kına kıyafeti dışında bordo kına elbisesi, yeşil kına elbisesi, mavi kına elbisesi ve mor kına elbisesi ve mürdüm kına elbisesi de en güzel kına gecesi elbiseleri arasında yer almaktadır.

Geleneksel hale gelmiş kırmızı abiye kına elbisesi modelleri çok kısa olmaması ve fazla dekolteye sahip olmamasına dikkat etmelisiniz.

Kına kıyafetleri

Kına kıyafetleri-kına gecesi elbise

Kına Gecesi Kıyafetleri Abiye

Kına gecesi elbisesi olarak tasarlanmış bindallıya benzeyen elbiselerin bel kısımlarında işlemeler yapılmaktadır. Bu işlemeler son derece parlak ve göz alıcı olmaktadır. Bu sayede kına gecenize uygun ambiyansını yakalayacağınızdan şüpheniz olmamalıdır.

Bu kına elbiseleri genellikle askılı olmaktadır, açık olmak istemeyen kadınlar için hazırlanmış hatırı sayılır birçok pelerin modeli mevcuttur.

Kına için elbise modellerinde pelerinler uzun tercih edilmekte veya yarasa kol şeklinde işlemeli detaylara sahip olarak kullanılmaktadır.

Kina gecesi kıyafetleri

Kina gecesi kıyafetleri-hint kına gecesi kıyafetleri

 Kına Gecesi Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Kına aksesuarı denilince kına ayakkabıları da öne çıkmaktadır. Özellikle yöresel kıyafet kullanılacaksa bu doğrultuda çarık tarzı ayakkabılar kullanılmalıdır. Estetik açıdan hoş bir görüntüye kavuşmanızı sağlayacak tamamlayıcı olarak kabul edilen ayakkabı ve saç aksesuarları bu açıdan önem taşımaktadır.

Kırmızı abiye altına ne renk ayakkabı olur? Kırmızı kına elbisesi altına ayakkabı olarak elbisenize uyum sağlayacak kırmızı bir tonu içermelidir. Kırmızı dışında, işlemeli bir elbise ise işleme renginde, siyah, bordo, nar çiçeği rengi, bej rengi, ekru, dore, lame ve vizon rengi ayakkabı modelleri arasından seçimler yapılabilir.

Kına gecesi kıyafet

Kına gecesi ayakkabısı olarak ise bindallı babetleri tercih edilmelidir. Kına gecesi kombinleri içinde bindallı ayakkabısı da bulunmaktadır. Bindallı ayakkabı topuklu modelleri de mevcuttur.

Tek omuzu açıkta bırakan kına gecesi kıyafetleri, uyum sağlayacak bilekten bağlamalı ucu açık  bindallı ayakkabı modelleri ile kombin edilebilmektedir.

Platform ayakkabıları tercih etmeniz rahatlığınız açısından önem taşımaktadır.

Topuklu ayakkabılar içinde platform ayakkabılar en rahat olanıdır.

Spor kına ayakkabısı, kına ayakkabısı babet, çarık ve kına ayakkabısı topuklu modelleri mevcuttur.

Aşağıdaki resim galerisinde en güzel her yöreden yöresel kına kıyafetleri ile birlikte modern kına gecesi  kıyafetleri ve kına elbisesi görselleri paylaşılmıştır. Daha fazla detay için göz atabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kına Gecesi Kombinleri

Bir önceki makalemiz olan Yeni Çıkan Kabarık Nişanlık Modelleri başlıklı yazımızda Nişanlık Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. yeliz dedi ki:

  Kına kiyafetine nasil ulaşırım? Yeriniz nerde?

  1. Emine dedi ki:

   Merhaba,
   Ürün satışı yapmıyoruz. Modayı yakından takip etmek isteyenlere güncel moda bilgileri veriyoruz.

Tarz Kadın Blogu