2016 Ev Dekorasyonu Önerileri Nelerdir?

0
355

Genel bir dekorasyon yaparken evinizi bir bütün olarak düşünmelisiniz ve bu bütünlük içerisinde tek tek parçalara bölerek kendinize bir kolaylık sağlayabilirsiniz. Öncelikle ev dekorunda salondan başlamak isterseniz düşüneceğiniz ilk şey salonunuz için odanızın büyüklüğü konum olarak yapısı kare mi dikdörtgen mi yapacağınız dekorasyonu buna göre planlamalısınız. Aydınlatmada ise odanızdaki pencere sayısı ve pencerenizin ebatlarını gözden geçirmelisiniz. 2016 ev dekorasyonu yaparken eğer ki çok canlı renkleri seviyor iseniz bu renkleri kullanabilirsiniz evet ama bunların yanında tercih edeceğiniz diğer dekor ürünlerini daha soft renklerden oluşmasına dikkat etmenizde fayda var. Son zamanlarda ev dekorunda uyum çok önemli en fazla iki canlı renk seçimi ön planda veya sade ama bir o kadar da gösterişli ürünler daha çok tercihler arasında oluyor.

Fazla aydınlık olan bir odaya sahip iseniz aydınlatmada fazla ürüne gerek kalmayacaktır. Yine salonunuzda tavan, zemin döşemesi, mobilya, koltuk takımı, tv ünitesi, tüller, perdeler, halılar ve aksesuarlarınızı bir uyum içerisinde almanız ve dizayn etmeniz gerekecek ve bu saydığımız ayrıntıları tek tek gözden geçirmeniz ve birbiriyle bir uyum ve bağlantı içerisinde olmalarına dikkat etmeniz gerekir. Yoksa rahat,  modern ve şık bir ortamdan ziyade büyük bir kalabalık ve kargaşaya neden olabilirsiniz.

2016 ev dekorasyonu salonu

Odalar İçin 2016 Ev Dekorasyonu Önerileri

Salonunuzda renkli, ışıklar ve led lambalar ön planda daha çok tercih edilen ürünler arasında geliyor. Mutfak için daha çok yine led ışıklar ve daha fazla ışık veren aydınlatma ürünleri tercih edilirken koridorlar için ise daha az ışık veren daha sakın ve loş bir hava veren aydınlatmalar tercih ediliyor. Ev dekorunda eviniz beyaz tonlarda ise bu sezonun en trend rengi beyazı ahşap ile birleştirerek daha ferahlatıcı bir ortam sağlayabilirsiniz bembeyaz olan bir ev zamanla sizin için fazla donuk ve mat olacaktır. Beyaz rengi yine canlı renklerle ve ahşap ile kombinleyerek müthiş sıcak bir ev ortamı yaratabilirsiniz. Yine kırmızı rengi 2016 ev dekorasyonu sırasında rahatlıkla kombinleyebilirsiniz ve daha samimi bir mekan elde etmiş olurusunuz. Kırmızı rengi özellikle oturma odalarınızda kullanabilirsiniz.

Yatak odalarınızda ise vintage ve country stilinde bir yatak odası dekoru tercih edebilirsiniz. Bu tercihinizde mobilyalar daha mat beyaz ve ahşap kombini yine ahşaplar beyaz olmalı ve parlak olmamaları bu dekorasyonun vazgeçilmez kuralı ve yatak odanızın duvarlarında kullanacağınız duvar kağıtları ile bu beyazlığı kırabilirisiniz. Yine country sitilini oturma odanızda da kullanabilirsiniz özellikle mat kahve ahşap mobilya beyaz ile birleştiği zaman harika bir görünüm elde edebilirisiniz ve kırmızı ile de bu kombini destekleyerek daha ferah bir mekan hem sıcak hem cıvıl cıvıl içinizi aydınlatacak bir tarz elde edebilirsiniz. Ev dekorunda rüstik bir tarzı seviyorsanız bütün odalarınız için geçerli olabilecek bir tarz olabilir sizin için kıllanışlı ve şık ve bir o kadar da size rahatlık veren bir tarz.2016 ev dekorasyonu  oda

2016 Ev Dekorasyonu Önerileri Uygulamaları

Şık bir avize klasik beyaz berjerler aralarda siyahın renk verdiği bir ortam bu tarzda seçeceğiniz olmazsa olmaz ürün klasik mobilyalar, berjerler olacaktır. 2016 ev dekorasyonu önerileri arasında ki marine dekorunu sevenler için özellikle çocuklarınızın, misafirlerinizin odasına tercih edebileceğiniz şık bir tarz. Beyaz mobilya mavi ahşap şifonyer ve mavi, lacivert kareli örtüler, perdeler ile kombinleyerek hoş ve rahatlatıcı bir ortam sağlayabilirisiniz. Hayat şartlarımız ve yaşam tarzlarımız ev dekorasyonu konusunda farklılıklar yaratabilir. Tecihlerimiz kimilerine göre sıkıcı bir ortam gibi gelebilir,  kimilerine göre rahat, ferah ve güven verici bir ortam, kimilerine göre de geçmişin izlerini taşıdığı için kendini daha huzurlu ve güvende hissedeceği bir mekan olarak gelebilir. Aslında evlerimiz kişiliklerimizin bir yansıması olarak bizimle bir bütün olarak dekore ediliyor. Yazılanlar sizlere belki ufak bir yol gösterici olabilir. Seçimleriniz ve evlerinizin dekoru kişiye özeldir. Mutlu ve güzel tercihler her zaman ev yaşantınızda sizi  hayata daha motive edici olacaktır. 2016 ev dekorasyonu detayları

Bir önceki makalemiz olan Bahçe Aydınlatma Yöntemleri Nelerdir? başlıklı yazımızda bahçe aydınlatma, bahçe aydınlatma fikirleri ve bahçe aydınlatma önerileri hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER