1 Ayda 8 Kilo Verdiren Diyet

0
255

Yıllar geçtikçe yaşlanmaktayız ve aldığımız fazla kilolar vücudumuza adeta yapışmaktadır. Özellikle bölgesel olarak alınan kiloları vermekte çok zorlanılmaktadır. Verilen kilo miktarı vücuda göre değişim göstermektedir. Uygulanan diyetlerin sonuçları kişiye, yapılan sporlara ve içilen su miktarlarına bağlıdır. Metabolizma hızınız kilo vermenizde etkilidir. Yapılan diyetler, ek olarak içilen şekersiz bitki çayları ile desteklenmelidir. 1 ayda 8 kilo verdiren diyet programı ile sağlıklı bir şekilde kalorilerinizden kurtulacaksınız. Bol bol su içmeyi ihmal etmemelisiniz. 1 ayda 8 kilo vermek istiyorsanız diyet listesine sadık kalmalısınız. Yanında spor yaptığınızda metabolizma hızınıza bağlı olarak daha hızlı kilo verebileceksiniz. Bu şekilde zayıflama süreciniz kısalmış olacak ve de fit bir vücuda sahip olabileceksiniz. Bu diyet için ilk liste önerimiz aşağıdaki gibidir;

  • Sabah öğününüzde, iki dilim beyaz peynir, iki dilim buğday ekmeği, yeşilliklerden yapılmış bir salata ve (limon ilaveli) şekersiz çay tüketmelisiniz.
  • Öğle öğününüzde ise, bir parça tavuk but, bir kase yoğurt, eğer doymadığınıza kanaat getirirseniz 3 adet köfte yiyebilirsiniz. Hızlı kilo verme hedefiniz varsa yememeniz daha doğru olacaktır.
  • İkindi öğününüzde ise, 1 adet buğday ekmeğinde yapılmış tost, 1 bardak ayran ve mevsim meyvelerinden olan bir adet meyve tüketmelisiniz.
  • Akşam öğününüzde ise, 1 porsiyon mevsim sebzelerinde yapılmış çorba, 2 dilim buğday ekmeği, yarım tabak sebze yemeği, yoğurt ve semizotuyla hazırlanmış salata tüketmelisiniz.1 ayda 8 kilo

1 Ayda 8 Kilo İçin Yemekler Nasıl Pişirilmelidir?

Bu diyet listesinde ki yiyeceklerinizi, özellikle tavuk gibi besinleri pişirme işlemi gerçekleştirirken, derisini ayırıp ızgara şeklinde yapmalısınız. Izgara imkanınız yoksa fırında veya haşlama şeklinde pişirilmesi de uygun olacaktır. Yağda kızartma veya kavurma yöntemlerini kesinlikle kullanmamalısınız. Bu pişirme yöntemlerine ek olarak düzenli spor yapmanız ve bol su tüketimi ile desteklemeniz gerekmektedir. Lifli gıdalar içeren 1 ayda 8 kilo diyet listesi, uzun süre boyunca tok kalmanıza yardımcı olacaktır. Öğünlerinizi midenizi fazla doyurmadan geçirmeniz gerekmektedir. Gazlı içeceklerden uzak durmalısınız. Özellikle fast food ürünlerinden ve hazır yiyeceklerden kaçınmalısınız.

1 Ayda 8 Kilo Verdiren İkinci Diyet Listesi;

1 ayda 8 kilo verdiren bu ikinci diyeti de gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

1.GÜN

Sabah öğününüzde, iki dilim çavdar ekmeği, bir dilim yağsız peynir, roka ve yanına sebzelerden yapılmış bir salata ile şekersiz çay tüketilmelidir.

Öğle öğününüzde ise, bir dilim kepek ekmeği, bir adet tavuk baget ve yanında yoğurt yiyebilirsiniz.

Akşam öğününde ise, mevsim sebzelerinden hazırlayacağınız sebze çorbası, yine bir dilim buğday ekmeği, yeşil salata, sebzeli bulgur pilavı ( 6 kaşık ) ve isterseniz yanına yoğurt tüketebilirsiniz.

2.GÜN

Sabah öğününüzde, hazırlayacağınız 1 bardak yağsız süt ile birlikte müsli yemelisiniz.

Öğle öğününüzde, bir dilim tam buğday ekmeği, sebze yemeği, yeşil salata ve yanına yoğurt yemelisiniz.

Akşam öğününüzde ise, bir kase mevsim sebzelerinden hazırlayacağınız çorba ve yanına yoğurt tüketebilirsiniz.

3.GÜN

Sabah öğününüzde, haşlama olacak şekilde bir adet yumurta, peynir, 5 adet tuzsuz zeytin, bolca maydanoz yiyebilirsiniz.

Öğle öğününüzde ise, bir kase yoğurt ve yanına hazırlayacağınız salatayı tüketebilirsiniz.

Akşam öğününüzde ise, bir kase yağsız sebze çorbası, bir dilim ekmek ve yine yeşil salatayı tüketmelisiniz.

4.GÜN

Sabah öğününüzde; 3 tane erik, 9 tane badem ve yanında da bir bardak süt içmelisiniz.

Öğle öğününüzde ise, yeşil salata yanına yine bir kase olacak şekilde hazırlanmış yoğurt çorbası yiyebilirsiniz.

Akşam öğününde ise, yeşil salata ve ızgarada yapılmış balık tüketebilirsiniz. Yeşil salata, içine sirke ilave edilerek yapılmalıdır.1 ayda nasıl 8 kilo verilir

5.GÜN

Sabah öğününüzde, müsli, tercihen mısır gevreği de tüketebilirsiniz. Yanında içmeniz için bir bardak ılık süt olmalıdır.

Öğle öğününüzde ise, ızgarada pişirilmiş balık yanına sirkeli salata tüketilmelidir.

Akşam öğününüzde ise, kavurma şeklinde yapılması gereken bamya yemeği olmalıdır. Yanına da salata yenmelidir.

6.GÜN

Sabah öğününüzde, bir tatlı kaşığı reçel, eğer sevmiyorsanız bal yiyebilirsiniz. 5 adet tuzsuz zeytin, iki dilim beyaz peynir, bir adet salatalık yenmelidir.

Öğle öğününüzde ise, makarna haşlaması yiyebilirsiniz ancak yoğurtlu olmalıdır.

Akşam öğününüzde ise, patates haşlaması yanına da salata hazırlamalısınız.

7.GÜN

Sabah öğününüzde, bir adet domates, 5 adet tuzsuz zeytin, yeşillik ve yanında roka yemelisiniz.

Öğle öğününüzde ise, simit ve yanına bir dilim kaşar peyniri tüketebilirsiniz.

Akşam öğününüzde ise, haşlanmış olacak şekilde hazırlanmış et ve yanına bir kase çorba yemelisiniz.

Bu diyet listesi ile hem sağlıklı hem de zorlanmadan kilo verebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler başlıklı yazımızda kilo verme yöntemleri, nasıl kilo verilir ve nasıl zayıflanır hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER